1. Czy jakość wody w laboratorium ma naprawdę znaczenie?

Jeden z naszych klientów przekonywał nas, że stosuje bardzo czystą wodę w swoim laboratorium. Był święcie przekonany, że destylarka którą posiada produkuje wodę o najwyższej możliwej czystości. Gdy dowiedział się, że ta woda nadaje się co najwyżej do umycia szkła prawie się na nas obraził...

Czy zastanawiałeś się dlaczego woda jest najważniejszym medium w laboratorium? Czy jesteś pewny że badasz jedynie swoją próbkę, a nie jej związki z zanieczyszczeniami które dostarczasz wraz z wodą?
Zauważ jak szerokie zastosowanie w Twoim laboratorium ma woda.
Przygotowanie buforów o odpowiednim składzie i odpowiednim pH, rozcieńczanie próbek, wykorzystanie przy technikach HPLC, ASA, PCR, przygotowanie pożywek, prowadzenie hodowli komórkowych lub tkankowych, produkowanie przeciwciał lub produkcja leków itd.
A to tylko niektóre możliwe zastosowania wody w Twoim laboratorium.
Nowoczesne systemy z łatwością produkują wodę o przewodności 0,055 uS/cm, czyli... po prostu H2O.

Czy zgadzasz się z tym, że zastosowanie nowoczesnych systemów produkujących wodę o odpowiedniej czystości wpływa na osiągnięcie pewności i bezpieczeństwa wykonywanych badań?


2. Czy Ty też chciałbyś stosować wodę najwyższej jakości i jednocześnie oszczędzać pieniądze?

Dotychczas stosowane (już coraz rzadziej) destylatory są bardzo energochłonne, a jednocześnie produkują wodę o bardzo kiepskiej jakości. Nie wszyscy wiedzą że uzyskanie metodą destylacji przewodności 1 uS/cm jest praktycznie niewykonalne podczas gdy nowoczesne systemy oferują taką jakość już w podstawowych wersjach urządzeń. Nie każdy też uświadamia sobie, że "bezkosztowe" destylatory zużywają takie ilości energii elektrycznej i wody (na schłodzenie destylatu!), że koszt zakupu nowoczesnego systemu może zwrócić się już po PÓŁ ROKU.
Pobór energii elektrycznej przez destylarkę może być nawet 200 razy wyższy!

Przykładowe porównanie

AparatOption S 7 (7 l/godz)Redestylarka (5 l/godz)
Jakość wody0,067 uS/cm5 uS/cm
Pobór energii40 W7800 W
Zużycie wody (stosunek produktu do odrzutu)1 do 51 do 100

Przy zużyciu 50 litrów dziennie różnica w kosztach eksploatacji to nawet 12 000 zł rocznie, a oszczędności szybko rosną wraz ze wzrotem zużycia.
Przelicz sam ile Ty zaoszczędzisz środków w ciągu jednego lub kilku lat stosując nowoczesne systemy.
Zastanów się teraz co innego mógłbyś za nie sfinansować...


3. Dlaczego niektórzy płacą mniej?

Tak jak do każdej pracy należy dobrać odpowiednie narzędzie tak w laboratorium do każdej aplikacji należy dopasować odpowiedni uzdatniacz. Wymagany poziom czystości chemicznej ( jonowej), ilość bakterii, endotoksyn, węgla pochodzenia organicznego, ilości śladowe metali itd. - to parametry które decydują o wyborze urządzenia. Właściwy dobór urządzenia to niższe koszty eksploatacji.
Czy myślisz ,że wybór z ponad aż 50 aparatów da Ci możliwość doboru właściwego urządzenia?
Skorzystaj z możliwości jaką daje Ci Elga Labwater - producent najwyższej jakości systemów do uzdatniania wody z ponad 40 letnim doświadczeniem, którego systemy możesz znaleźć w laboratoriach na wszystkich kontynentach (w tym na Antarktydzie i pokładach statków badawczych!)

Ale Pamiętaj: Zanim zamówisz urządzenie zastanów się ile wody na dobę i jakiej jakości potrzebujesz lub poproś o kontakt. Pomożemy Ci wybrać najlepszy aparat dla Twoich potrzeb.